Přihlášení
Zapomenuté heslo | Registrace
Košík je prázdný
Rozvozové dny
pro aktuální objednávky:
Středa: 27.3., čtvrtek: 28.3.

Müsli jahodové s Chia semínkem

Akce Müsli jahodové s Chia semínkem
ČR

Domácí dobroty

73 Kč 77 Kč

250 g

Müsli jahodové s Chia semínkem, hmotnost 250 g.

Složení

ovesné vločky (54%), slunečnicové semínko (15%), dýňové semínko (11%), sušená jablka (9%), jahoda mrazem sušená (2%), med (5%), Chia semínka (4%)Základem pro ovocné müsli jsou ovesné vločky, dýňové a slunečnicové semínko. Kromě sušených jablek přidáváme mrazem sušenou jahodu. Dále jsme müsli obohatili o superpotravinu Chia semínko. Tato kombinace müsli a ovoce je velice vhodná na přípravu sušenek, které uvádím v receptech.

Chia semínko je dobré nechat nabobtnat, stačí tak 1 minuta. Müsli je vhodné do jogurtu, namočené do mléka nebo vody je základem pro kaši nebo smoothie.

Semínka chia jsou významným zdrojem proteinů (20%), kvalitních sacharidů (17%), tuků (21g), z nichž mají vysoké zastoupení rostlinné Omega-3 mastné kyseliny (13g) a v neposlední řadě obsah až 32g vlákniny. Semínka chia dále obsahují řadu antioxidantů, vápník (5x víc vápníku než v mléce). Chia obsahují dále železo, zinek, draslík, magnesium, fosfor a další důležité živiny v čisté a přírodní formě.

Semínka chia se vyznačují výbornými schopnostmi vázat na sebe vodu, tím tvoří je...mný, zdravý a lehce stravitelný gel. Tento má v lidském těle významnou schopnost snižovat hladinu krevního cukru - semínka chia napomáhají prodlužovat proces přeměny zkonzumovaných cukrů na glukózu, nedochází k tak rapidnímu zvýšení krevního cukru a nedostavuje se tak silný pocit hladu při následném poklesu krevního cukru (zásadní roli zde hrají konkrétní potraviny, jejich množství a glykemický index). Tato vlastnost semínek chia je důležitá především pro diabetiky, ale je velmi užitečná pro širokou veřejnost.

Řada studií semínkům chia dále připisuje pozitivní vliv při předcházení kardiovaskulárním onemocněním a to při denní konzumaci přibližně 2 - 3 lžíc semínek chia a dodržování zásad racionální stravy.

Alergeny: Lepek

Copyright © Badeko.cz 2019